Resim Bulunamadı

İğne Oyası Örnekleri 2014

26 Ocak 2014
24.933 kez okundu
 • İğne Oyası Örnekleri 2014

  Türk danteli olarak ta bilinen iğne oyası Türkiye, Ortadoğu ve Asya’da çok bilinen örgü örnekleri arasındadır.  Özellik  Anadolu topraklarında yüzyıllardır yapılan el işi iğne oyası örnekleri yapılışı itibariyle çok önemlidir. 

  İğne oyaları havlu kenarlarında, yazmalarda, tepsi örtülerinde, masa üstü örtülerinde ve daha bir çok aksesuar ve eşyada kullanılır. İğne oyası yapılışı en zor örgü türleri arasındadır. Güzel iğne oyası örnekleri örmek zahmetli bir süreçtir. Tığ işi iğne oyaları mekik mekik dokunur.

  Türk kültüründe kıyafet ve yazmanın büyük önemi vardır. Özellik yazma, yaşmak denilen başörtüleri bu toprakların kadınlarıyla özleşmiş. Türk kadını baş örtüsü süslemesine büyük önem vermiştir. Yazma iğne oyası ve kenar iğne oyaları çok tercih edilen iğne ayaları arasındadır.

  Dantel iğne oyaları da iğne oyası modellerine örnek olarak gösterilebilir. Ev hanımları değişik iğne oyaları örüp bunu türbanlara dikerek aile bütçelerine katkı sağlarlar. Özellik zor modeller yüksek fiyatlarda satılabiliyor.

  İğne oyası teknikleri konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız yillanmis.com‘daki iğne oyası örneklerinden faydalanabilirsiniz. Örgülerinizde yardımcı olabilmesi için pek çok iğne oyası resmi paylaştık.

  İğne oyası örnekleri 2014

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Rize iğne oyası örnekleri
  Rize iğne oyası örnekleri
  Tığ işi örgü modelleri
  Tığ işi örgü modelleri
  Dantel Örgü Modelleri
  Dantel Örgü Modelleri
  Yazma kenarına iğne oyaları
  Yazma kenarına iğne oyaları
 • 2 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!